The European Anti-Poverty Network
Latvijas PretNabadzības TīklsPiektdiena, 2022. gada 7. oktobris

LV
EN

RU

 
 

<< PROJEKTI

PROJEKTI - Arhīvs 2014-2019

  
17. oktobris - Starptautiskā nabadzības izskaušanas diena

● 17.10.2019. Diskusija "Nabadzība var skart ikvienu!"2019. gada 17. oktobrī Rīgā, Eiropas Savienības mājā EAPN-Latvia organizēja diskusiju "Nabadzība var skart ikvienu!". Diskusija bija veltīta sociālo problēmu risināšanai un atbildīgas sociālās politikas ieviešanas veicināšanai saistībā ar Starptautisko nabadzības izskaušanas dienu, kuru 17. oktobrī atzīmē visā pasaulē.
Lasīt vairāk >>

___

OSIRIS


INTERREG projekts Latvijā
projects.interreg-baltic.eu/projects/osiris-18


● 19.09.2019. OSIRIS darbnīca "Senioru ekonomikas iespējas un problēmas" Rīgā19. septembrī Rīgas Tehniskās universitātes Zinātniskajā bibliotēkā EAPN-Latvia valdes priekšsēdētāja Laila Balga un Rīgas aktīvo senioru alianses Izglītības iestādes RASA vadītāja Līvija Marcinkēviča piedalījās "OSIRIS - Atbalsts viedās specializācijas pieejai sudraba ekonomikā reģionālās inovāciju kapacitātes paaugstināšanai un ilgspējīgai izaugsmei" darbnīcā "Senioru ekonomikas iespējas un problēmas", kuru organizēja Latvijas partneri Rīgas Tehniskā universitāte un biedrība "CONNECT Latvija".
Lasīt vairāk >>

___

● 15.08.2019. OSIRIS seminārs "Sudraba (senioru) ekonomika: Vai esam tai gatavi?" Rīgā2019. gada 15. augustā EAPN-Latvia valdes priekšsēdētāja Laila Balga un Rīgas aktīvo senioru alianses valdes priekšsēdētāja Terēzija Mackare, Izglītības iestādes RASA vadītāja Līvija Marcinkēviča un citi dalībnieki piedalījās INTERREG Baltijas jūras reģiona programmas projekta "OSIRIS - Atbalsts viedās specializācijas pieejai sudraba ekonomikā (senioru ekonomikā) reģionālās inovāciju kapacitātes paaugstināšanai un ilgtspējīgai izaugsmei” seminārā "Sudraba (senioru) ekonomika: Vai esam tai gatavi?", kas notika Rīgas Tehniskās universitātes Zinātniskajā bibliotēkā.
Lasīt vairāk >>

___

  
       www.pateretajs.lv

● 14.08.2019. EAPN-Latvia piedalās STEP aptaujā

2019. gada 14. augustā EAPN-Latvia darba grupa (Laila Balga, Elīna Ālere-Fogele, Baiba Giptere, Andris Burtnieks un Egils Rutkovskis) piedalījās starptautiskā projekta “STEP”, kas notiek Eiropas Savienības pētniecības un inovācijas atbalsta programmas “Horizon 2020” („Apvārsnis 2020”) ietvaros, aptaujā, kuru veica Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija.

EAPN-Latvia aptaujas anketa (.pdf) >>

___

Eiropas politiskā sanāksme Rīgā

Laikā no 2019. gada 21. līdz 23. martam Rīgā noritēja EAPN-Latvia organizētā Eiropas līmeņa nevalstisko organizāciju politiskā sanāksme, kurā tika uzņemti EUISG (Eiropas Savienības Iekļaušanas stratēģiju grupas) 33 līderi no 25 valstīm.

___

21.-23.03.2019. EUISG sanāksme RīgāNo 21. marta līdz 23. martam Latvijas Kara muzeja un Anglijas Daugavas Vanagu Fonda viesnīcas "Radi un Draugi" konferenču zālēs notika EUISG sanāksme, kuru vadīja Graciela Malgesini, EUISG priekšsēdētāja, un Sian Jones, Amana Ferro un Florence Tornincasa, EAPN-Europe programmas koordinatores. Šajā sanāksmē EAPN-Latvia pārstāvēja Valdes locekle Elīna Ālere-Fogele.
Lasīt vairāk >>

___

21.03.2019. Starptautiskā konference Rīgā

LIELĀKA VIENLĪDZĪBA - LIELĀKA DROŠĪBA: RISINAJUMI IENĀKUMU PLAISAS MAZINĀŠANAI21. martā Latvijas Kara muzejā notika starptautiskā konference "More Equality - More Safety: Tackling the Growing Income Gap". Konferenci atklāja Laila Balga, EAPN-Latvia valdes priekšsēdētāja, un Agnese Dagile, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā Ekonomikas padomniece. Diskusijā piedalījās Agnese Dagile; Roberts Spručs, Labklājības ministrijas Parlamentārais sekretārs; Mārtiņš Moors, Rīgas domes Labklājības departamenta Sociālās pārvaldes priekšnieks; Roberts Putnis, politiskās partijas "Progresīvie" valdes priekšsēdētājs; Elīna Ālere-Fogele, EAPN-Latvia valdes locekle; Graciela Malgesini, EUISG priekšsēdētāja, EAPN-Spānija, un Katherine Duffy, EAPN-Apvienotā Karaliste. Par moderatori bija aicināta komunikāciju konsultante Maija Krastiņa.
Lasīt vairāk >>

___Eiropas Komisijas kampaņa #EUProtects

Ar 2019. gada 1. janvāri EAPN-Latvia iesaistījusies EK pārstāvniecības Latvijā koordinētajā kampaņā par cīņu pret draudiem (migrācija un globālā stabilitāte, noziedzība un terorisms, ekonomiskā situācija, veselība un apkārtējā vide).
Par kampaņas varoni no EAPN-Latvia Valde izvirzījusi Diānu Jasinsku no Siguldas biedrības "Aicinājums Tev".

Informācija pieejama https://europa.eu/euprotects/

___


Dalība NVA projektā Dobelē

Ar 2017. gada 1. augustu Dobeles invalīdu biedrības telpās strādā EAPN-Latvia projektu vadītāja asistente Rita Šebina.

EAPN-Latvia 2017. gada 8. maijā noslēgusi līgumu ar Nodarbinātības valsts aģentūru par bezdarbnieka ar invaliditāti iesaistīšanu aktīvajā nodarbinātības pasākumā „Pasākums noteiktām personu grupām”, kas noritēs ESF projekta „Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem” Nr. 9.1.1.1/15/I/001 ietvaros.

Bezdarbnieks ar invaliditāti apgūs NVO projekta vadītāja asistenta profesiju, darbojoties gan EAPN-Latvia, gan Dobeles invalīdu biedrībā (valdes priekšsēdētāja Gaļina Augustovska).
Bezdarbniekam ar invaliditāti pielāgota darba vieta Dobelē.
Līguma darbības termiņš līdz 2019. gada 31. jūlijam. Darba vadītājs Jānis Stjadja.

___


NVA atbalsts Balvos

Ar 2017. gada 1. augustu EAPN-Latvia Balvu centrā darbu uzsākusi projektu vadītāja asistente Kristīne Miška.

EAPN-Latvia 2017. gadā ar 31. jūlijā noslēgusi līgumu ar Nodarbinātības valsts aģentūru par jaunieša - bezdarbnieka iesaistīšanu ESF projekta „Jauniešu garantijas” (Nr.7.2.1.1/15/I/001) pasākumā „Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā”. Līguma darbības termiņš 2018. gada 31. janvāris.

___


NVA atbalsts jauniešiem

Ar 2017. gada 30. jūniju Rīgā EAPN-Latvia birojā darbu uzsākusi jauniete-bezdarbniece Inna Šumanska. Darba vadītāja Elīna Ālere-Fogele. Līdz 2018. gada 29. jūnijam EAPN-Latvia sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru īstenos ESF projekta "Jauniešu garantijas" Nr. 7.2.1.1/15/I/001 pasākumu "Subsidētās darba vietas jauniešiem bezdarbniekiem (pasākums noteiktām personu grupām).

Ar 2018. gada 30. jūniju Inna Šumanska veic brīvprātīgā projektu vadītāja asistenta un tulka pienākumus EAPN-Latvia.

___


NVA atbalsts nevalstiskajām organizācijām

Ar 2017. gada 1. jūniju EAPN-Latvia birojā strādā projektu vadītāja asistente Zane Lupiķe, e-pasts: iwo@latnet.lv

EAPN-Latvia 2017. gadā ar 28. maijā noslēgusi līgumu ar Nodarbinātības valsts aģentūru par jaunieša - bezdarbnieka iesaistīšanu ESF projekta „Jauniešu garantijas” (Nr.7.2.1.1/15/I/001) pasākumā „Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā”. Līguma darbības termiņš līdz 2017. gada 30. novembrim.

Ar 2017. gada 4. augustu NVA projekta īstenošana izbeigta sakarā ar to, ka Zane Lupiķe uzsāk darbu Zemkopības ministrijā.

___

 


Dalība NVA projektā
EAPN-Latvia 2016. gada 16. jūnijā noslēgusi līgumu (Nr. 35-15-3/38) ar Nodarbinātības valsts aģentūru par bezdarbnieka vecumā virs 55 gadiem iesaistīšanu aktīvajā nodarbinātības pasākumā „Pasākums noteiktām personu grupām”, kas norit Eiropas Sociālā fonda projekta „Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem” ietvaros.

Līguma darbības termiņš līdz 2017. gada 26. jūnijam. Darba vadītājas Lelde Cālīte un Maruta Castrova.

Sakarā ar projekta īstenošanas termiņa beigām no 2017. gada 27. jūnija bezdarbniece Zigrīda Priedeslaipa brīvprātīgi strādā EAPN-Latvia Balvu centrā par projektu vadītāju.

- - -Partnerība Nīderlandes projektā

Ar 2014. gada 4. septembri EAPN-Latvia iesaistījusies EACEA / CYFI Stichting / Dutch projektā “Dialogue between young people and policy makers”.

30. septembrī - 4. oktobrī Skopjē, Maķedonijā, Eiropas un Centrālās Āzijas jauniešu sanāksmē piedalījās EAPN-Latvia pārstāvji Ieva Pērkona no Rīgas 1. medicīnas koledžas un Dans Daniels Jasinsks no Saldus 2. vidusskolas.

CYFI veicina jauniešu ekonomisko pilsonisko izglītību, apvienojot trīs elementus: finansiālo, sociālo un iztikas izglītību. CYFI sniedz iespēju pievērsties jautājumiem, kas svarīgi jauniešiem visā pasaulē.

Latvijas jaunieši piedalījās dažādos semināros un debatēs, strādāja darba grupās, un līdz ar to ne tikai informēja citus par savas valsts ekonomiskajiem un finansiālajiem jautājumiem, bet arī guva priekšstatu par citu valstu jauniešu stāvokli. Jaunieši paši veidoja Global Money Week, kas norisināsies 2015. gada 9.-17. martā, iespējamo aktivitāšu plānu, apspriežot nosacījumus, bez kuriem jauniešiem nav iespējams nopelnīt naudu un dzīvot kvalitatīvu dzīvi. Ar savām prezentācijām jaunieši uzrunāja banku pārstāvjus. Dalībnieki tika arī apmācīti pareiza CV veidošanā, darba intervijas ētikā, darba normu ievērošanā un veiksmīgas darba karjeras uzsākšanā.

Papildus sanāksmes dalībniekiem bija iespēja izveidot plašus kontaktus, papildināt angļu valodas zināšanas un iepazīt Maķedonijas kultūru.

Agenda of Youth Regional Meeting 30.09.-04.10.2014. Skopje, Macedonia (.pdf) >>


Foto no EAPN-Latvia arhīva.

- - -


Partnerība NVA projektā

 
EAPN-Latvia dalīborganizācija IWO – International Women’s Organisation 2014. gada 2. aprīlī noslēgusi līgumu (Nr. 35.3-6.1.2/2014/1) ar Nodarbinātības valsts aģentūru par bezdarbnieka ar invaliditāti iesaistīšanu aktīvajā nodarbinātības pasākumā „Pasākums noteiktām personu grupām”.

Bezdarbnieks ar invaliditāti apgūs NVO projekta vadītāja profesiju. Līguma summa EUR 9557,51, kā arī bezdarbniekam ar invaliditāti pielāgota darba vieta EUR 503,88 vērtībā; līguma darbības termiņš līdz 2016. gada 1. jūnijam. Darba vadītājas Laila Balga un Inguna Lapsiņa.

- - -

 

SĀKUMS

PAR MUMS

EAPN-Latvia izdevumi

STRATĒĢIJAS PLATFORMA

VALDES SĒDES un SANĀKSMES

European Minimum
Income Network


Latvijas NVO
fonda projekti


RĪGAS DOMES PROJEKTI
 
PROJEKTI

BALTIC PROJECT 4
BALTIC PROJECT 3
BALTIC PROJECT 2
BALTIC PROJECT

NORDPLUS 2019-2022
NORDPLUS preparatory 2019

ERASMUS+ Small-scale Partnership

2022-2023

ERASMUS+ Strategic Partnerships
2020-2023

ERASMUS+ SMES-Europa
2022-2024

ERASMUS AKREDITĀCIJA
2022-2027

PASĀKUMI ĀRVALSTĪS

People Experiencing Poverty


PASĀKUMI LATVIJĀ


FONDS LAIKaMETS


Programmas
Latvijas 100-gadei

 

 
 
eapn.lv 2014-2022 © EAPN-Latvia
-

tālrunis +371 22311545, e-pasts: info[at]eapn.lv